• Nezařazené

Jak je to s dokládáním příjmů u hypotéky?

Při poskytování hypotečního úvěru si chce být banka jistá, že ten, komu peníze půjčí, bude do budoucna schopný je bez problému splácet. Je to logické. Financování tvoří největší část příjmů každé banky. Proto si dávají velký pozor, komu úvěry poskytují a to zvláště, pokud se jedná o hypoteční úvěr. Ten dosahuje výše několik stovek tisíc nebo i několik miliónů, a doba splácení je i na několik desítek let. Nevyhnutelně si tedy banka bude chtít prověřit vaše příjmy.

jednání

Pro někoho to může znamenat problém. Z různých důvodů třeba nemůže doložit, že má dostatečný příjem, i když ho má. Někteří zaměstnavatelé dávají třeba svým zaměstnancům oficiálně jen minimální mzdu a zbytek dostávají „bokem“. Není to správné, ale nebudeme se tvářit, že se to neděje. Někomu může zase s pravidelnými měsíčními splátkami přislíbit pomoci rodina. Co tedy dělat, abyste nemuseli dokládat svůj příjem?

dům

Další možností hypotéky bez doložení příjmu jsou hypotéky od nebankovních společností, které mají většinou méně přísné podmínky než banky. Doložení příjmu často nepožadují vůbec a jsou shovívavější o v jiných ohledech, co se týká splnění podmínek pro získání hypotéky. Musíte samozřejmě počítat, že v případě takové hypotéky budete mít nevýhodnější podmínky než u klasického hypotečního úvěru. Dnes je ale trh s nebankovními společnostmi natolik rozšířený, že si můžete vybrat takovou společnost, která vám nabídne nejvýhodnější podmínky.

Mohlo by se vám líbit...