• Nezařazené

Vhodná střecha, která chrání nejen před deštěm

Vystavět si na zahrádce místo, kde se budete moci scházet s přáteli nebo jen relaxovat, může prakticky každý. Nemusí to být dokonce ani moc drahé.

Vhodná střecha, která chrání nejen před deštěm

I přesto, že je odedávna zahrada spojování hlavně s pěstováním rozličného rostlinstva, jedná se rovněž o místo, které by mělo sloužit k relaxaci. Někomu bohatě postačí si prostě lehnout do trávy a nabírat energii, jiní chtějí něco více, třeba zahradní posezení. To může mít celou řadu podob. Pro všechny je ale společný nábytek, který nemůže nikdy chybět. Ten může být jakéhokoliv druhu. Jen je potřeba pamatovat, že se musí jednat o nábytek, který je odolný proti rozmarům počasí. Měl by být voděodolný a taky se neničit při dlouhém pobytu na slunci.

Plážová pergola

Takový nábytek nemá každý na půdě, ale to hned neznamená, že není možné ho pořídit levně. Existuje celá řada antikvariátů, které nabízejí právě takovéto posezení vhodné do venkovního prostoru. V případě neúspěchu při hledání je možné využít i internet. Samotné posezení by ale stačit samo o sobě nemělo. Krom něj je dobré pořídit si i nějaký druh střechy.

Střecha má chránit nejen před deštěm, ale rovněž musí efektivně zadržovat sluneční paprsky. I když hlavně na jaře chceme, aby na nás sluníčko svítilo co nejvíce, v létě je už vystavování se slunci docela nebezpečné. Ideálním řešením, co se zastřešení týče, je pergola stavebnice. Jedná se o jednoduché, elegantní, a přitom velice efektivní řešení. Vzhledem k tomu, že jde o prefabrikát, je navíc cena tohoto typu pergol daleko příznivější než cena modelů vyráběných na míru.

Zastřešení u plotu

Vhodná surovina

Každý zájemce o kvalitní pergolu by se neměl rozhodovat při výběru pouze podle designu a velikosti, ale rovněž by měl brát v potaz i suroviny, ze kterých byla konstrukce vyrobena. To se nejen odráží na konečné ceně, ale hlavně i na kvalitě. Stále asi nejžádanější jsou dřevěné konstrukce, které hodně vydrží a vypadají obecně velice dobře. Rustikální styl je dnes v módě. Dřevo je však potřeba alespoň jednou, lépe dvakrát ročně ošetřit natřením protektivních nátěrů. Naopak hliníkové verze jsou bezúdržbové, ale chybí jim onen specifický vzhlede, který mají lidé tak rádi.

Mohlo by se vám líbit...