• Nezařazené

6 sekundová ukázka

Společnost Google neustále pracuje na vylepšeních, které pomohou snadněji a rychleji vyhledávat žádaný obsah. Jedním z nich je i novinka v podobě automatické ukázky z videa, které si v Googlu vyhledáte. Tato změna se týká pouze zařízení s operačním systémem Android a funguje pouze v aplikaci Google nebo ve vyhledávání v prohlížeči Chrome.
 
Jakmile si vyhledáte obsah, který obsahuje video, automaticky se Vám přehraje ukázka v délce 6 sekund. Mezi videi můžete i pohodlně přecházet a to posouváním doleva nebo doprava přímo ve vyhledávání.
 
Google také oznámil, že tato funkce bude defaultně dostupná pouze na připojení přes Wi-Fi, což ochrání uživateli jeho data u operátora. Nabídnuta je ale i možnost přehrávání pomocí datového balíčku a to změnou nastavení přímo v aplikaci Google nebo prohlížeči Chrome.
 
Není to přitom tak dlouho, kdy byl Google načapán, jak tuto funkci testuje a pokouší se jí implementovat přímo do vyhledávače. I když se výsledná změna od té testovací trochu liší, přináší do vyhledávání více interaktivního prožitku a potěší i distributory obsahu, kteří díky ní mohou lépe oslovit návštěvníky vyhledávače.
 
 
Samotní uživatelé také dozajista ocení malou ochutnávku toho, co se na ně v článku chystá a mohou jednoduše selektovat zábavný obsah, který jim vyhovuje.
 
Ať už jste fanoušky interaktivních prvků nebo ne, tato změna je dalším krokem vpřed ve vytyčeném cíly, kterým je interaktivní vyhledávání plné žádaného obsahu, zajímavých funkcí a snadného získání požadovaných výsledků. Samotná videa často dokážou nahradit i několik odstavců psaného textu a proto jsou mezi návštěvníky tak oblíbená. Zároveň mohou sloužit i jako rychlé nahlédnutí do tématu a mohou se vázat k politice, sportu, celebritám nebo vědě.

Mohlo by se vám líbit...