• Nezařazené

Hledání zaměstnání pomocí Googlu

Hledání zaměstnání je noční můrou většiny lidí a obnáší zdlouhavé vytvoření životopisu, stovky emailů, ale i zoufalství při absenci odpovědí. Jakýkoli nástroj, který tento proces usnadní je tak vítaný a mnoho firem na tomto procesu postavilo i celý byznys plán. Zmínit můžeme například server s online životopisy LinkedIn, portál s inzercí práce Indeed nebo třeba Monster.
 
Mezi tyto společnosti se nyní zařadí i Googlu a to s vlastním systémem, který nabídne volné pozice přímo ve vyhledávání. Po několika týdnech se tak potvrzují informace, které jsme Vám přinesly a které naznačovaly novou funkci právě v podobě zprostředkování zaměstnání.


Google se chystá v tomto odvětví zabodovat a proto přináší propracovaný systém, který je postaven na strojovém učení a měl by nabízet co možná nejpřesnější výsledky podle zadaných parametrů. K dispozici budou i detailní informace o každé nabídce a to například typ pozice, hodnocení, dostupnost nebo typ společnosti. Pomocí všech těchto informací se zájemce může jednoduše rozhodnout a kontaktovat nebo nekontaktovat vybranou společnost.
 
Stejně tak chce touto funkcí Google pomoci i firmám, které hledají nové talenty a poohlížejí se po spolehlivých a pracovitých zaměstnancích. O tom, jak bude celý systém fungovat, se toho moc neví. Již teď je ale jasné, že bude Google schopným konkurentem a to především díky svému zázemí a početné uživatelské základně.
 

Mohlo by se vám líbit...