• Nezařazené

Nástroje pro shromažďování dat pro marketéry, kteří neví, jak kódovat

Všichni jsme tam někdy byli. Potřebujete správná data z webové stránky pro váš další projekt obsahového marketingu. Našli jste vaši zdrojovou webovou stránku, data jsou tam a jenom čekají na vás, až si je vezmete, ale poté se objeví výzvy. Máte pět set stránek a přemýšlíte nad tím, jak extrahujete všechna data najednou.
 
Nepomůže vám, že ty data máte, pokud je nemůžete vzít. Bez správného programu pro shromažďování dat je nedostanete.
 
Pokud jste jako já, musel se naučit Python, aby Scrapy mohl udělat tu práci za vás. Alternativně se musíte naučit XPath pro Excel, což je něco, co vyžaduje opravdu hodně času.
 
A protože čas je naší největší a nejcennější komoditou, můžeme se společně podívat na dostupný program, který nepotřebuje, abyste se učili řádky kódů, abyste dokončili váš úkon.
 
Zkoušeli jsme následující programy, neboť všechny nabízejí zdarma účty a docela velký počet funkcí, které vám pomohou splnit váš úkon a hodí se pro malé a střední data sety.
 

Definice shromažďování dat

 
Definice shromažďování dat zní:
 
„jedná se o techniku, ve které počítačový program extrahuje data z lidsky čitelného výstupního bodu do jiného programu.“
– wikipedia
 
Esenciálně můžete procházet celé webové stránky, extrahovat kousky informací z několika stránek a stáhnout tuto informaci do strukturovaného Excelového souboru. Tohle je totiž to, co jsem nedávno dělal, abych vybudoval kousek výzkumu hodný sdílení.
 
Shromažďování dat může být použito ve velkém počtu projektů, které zahrnují následující:
 

 • Projekty monitorování cen, kde chcete sledovat změny v cenách
 • Generace vodítek, kde můžete stahovat vaše informace o vodítkách pro analýzu prodeje
 • Dosah na influencery a bloggery, když chcete získat informace o jméně, příjmení, emailové adrese, telefonní číslo obvykle z adresáře influencerů
 • Extrahování dat pro váš výzkum ohledně jakéhokoliv téamtu a webové stránky, tohle je moje nejvíce častá potřeba dat.

 

Parsehub

 
Tohle je snad můj nejoblíbenější nástroj pro procházení dat pro velké publikace a blogy. Můžete dělat opravdu pokročilou segmentaci dat a procházení s Parsehubem, můžete extrahovat kousky informací z každé stránky. S Parsehubem můžete sbírat informace o kalendářích, komentářích, nekonečném scrollingu, počtu nekonečných stránek, poklesy, formuláře, javascriptu a textu.
 
Hlavní funkce jsou:
 

 • Skvělá zákaznická podpora
 •  Intuitivní nástroj
 • Opravdu rychlý (pokud nepoužíváte proxy nebo VPN)
 • Uživatelské rozhraní dostatečně lehké k použití

 

OCtoparse

 
Se zdarma Octoparse účtem můžete shromažďovat data až ve výši deseti tisíc záznamů. Pokud potřebujete více záznamů a pracujete na jednom projektu shromažďování dat, OCtoparse nabízí poplatek za jednorázový projekt pro nelimitovaný počet záznamů.
 
Další službou, kterou mám opravdu rád na Octoparse, je to, že nabízí shromažďování dat za vás. Všechno, co musíte udělat, je zadat webovou stránku a data výstupy, které chcete stáhnout a oni to za vás převezmou.
 
Hlavní funkce jsou:
 

 • Kliknutí k extrakci
 • Shromažďování i za formulářem a přihlášením
 • Plánované extrakce
 • Lehký k použití

 

Import.io

 
Tento nástroj je trochu drahý pro individuální použití, kdy poplatky začínají na skoro tří stovkách dolarů za měsíc, avšak naštěstí nabízejí také zdarma účet. Důvodem, proč je to tak drahé, je to, že můžete dělat daleko více než organizování nestrukturovaných dat. S import.io můžete také činit následující úkony:
 

 • Identifikovat URL adresu, kde jsou vaše data lokalizována
 • Extrahovat skrytý obsah
 • Připravit si data s více než stovkou formuláři podobných tabulkám
 • Integrovat váš byznys systém s jejich API
 • Vizualizovat data ve vlastních hlášeních

 
A jak můžete vidět, import.io poslouží v celém cyklu projektu, od sběru dat po vizualizaci.
 

Grepsr

 
Co mě hodně zajímá na tomto nástroji je bezpochyby příležitost nebo možnost spravovat projekty shromažďování dat s nástrojem pro správu projektů, který je dostupný uživatelům. To dovoluje spoustu aplikací pro shromažďování dat, neboť jsou tyto projekty do značné míry velice komplikované. S komunikací a aplikací úkonů v Grepsr můžete velice rychle získat všechny požadavky, odpovědi na lístky a mluvit přímo se všemi hráči, kteří jsou zahrnutí do projektu.
 
Další velice užitečnou funkcí je automatizace. Namísto manuálního nastavování každého projektu sběru dat, můžete jednoduše nastavit projekt pouze jednou a nastavit také pravidlo pro program, aby naplánoval další sběry.
 
Všechny tyto extra funkce ale stojí dvě stovky dolarů za měsíc, což může být dosti drahé, hlavně pro jednoho uživatele. Takže Grepsr je daleko užitečnější pro tým nebo velké data projekty, spíše než individuální jednotlivce. Verze zdarma pro malé projekty je možností v Chrome aplikaci.
 

Závěr

 
Používáte velká data, abychom učinili podstatné byznys rozhodnutí. Tím, že budete mít spolehlivého partnera, který dokáže automatizovat úkony, vám ušetří čas. Kdykoliv děláte průzkum trhu, monitorujete změny v cenách na Amazonu nebo na eBay (nebo dokonce Google), sběr informací vám může hodně pomoci. Jenom se ujistěte, že otestujete všechny, než se rozhodnete pro jeden z nich.

Mohlo by se vám líbit...