• Nezařazené

Používání Google Search Console ke správě validace chyb „vylepšení vyhledávání“ a zahrnutí API.

V tomto článku série o Google Search Console získáte tipy, co se týče těch nejproduktivnějších užití GSC API.
 
V posledních článcích naší série se podíváme na Google Search COntrole a jeho funkce hlášení, které se zabývají s front-end chybami markupu a také se podíváme na některé možnosti správy dat. Poznamenejte si, že to, co budeme zde popisovat a o čem budeme psát, jsou chyby validace „vylepšení vyhledávání“, takže když přijde na validaci HTML a CSS, budete se muset podívat jinde.
 

Vylepšení vyhledávání

Už jsme pokryli chyby na úrovni stránky spolu s hlášením, za použití URL inspection nástroje. Sekce vylepšení detailně popisuje nejrůznější celostránkové upozornění, varování a hlavně chyby v hlášení.
 
Mobilní uživatelnost, AMP-HTML, a také informace o bohatých výsledcích mohou být nalezeny, když je detekován určitý markup. Google má velice malý počet služeb určených pro validaci a je velice dobré vidět některé repliky těchto služeb v Google Search Console. Co však velice znatelně chybí, tak jsou nálezy Lighhouse.
 
V hlášení o mobilní uživatelnosti můžete shlédnout chyby, které nemusí být nutně validační chyby, ovšem, z nějakého důvodu, Google označil tyto chyby jako nepřátelské pro mobilní zařízení.
 
Ideálně byste neměli vidět žádné chyby, ale mějte na paměti, že i perfektně validní markup může hlásit některé chyby pro uživatelnost na mobilních zařízeních. Je velice důležité vědět tento rozdíl pro následný feedback vývojářům ohledně mobilní uživatelnosti. Chyby, které jsou ukázány výše, indikují naprosto validní markup pro stránku, který je ale jinak ne zrovna přátelský pro mobilní zařízení.
 
Na druhou stranu, když přijde na AMP a hlášení strukturovaných dat, chyby validací budou široce ovlivňovat zobrazení v Google vyhledávání – ne jenom ve vyhledávání na mobilních zařízeních. Jakékoliv grafy jsou zde prakticky naprosto k ničemu, musíte totiž vidět danou tabulku dat s jejich detaily. Je velice běžné, že najdete pouze malou část vašich indexovaných stránek ve hlášení. Google API dokumentace odkazuje na tuto frakci jako na „seznam příkladů“. Tato data slouží jako nápověda pro to, když stránky, kde byl takový markup detekován, by se mohly kvalifikovat k pohonu některých funkcí „vylepšeného vyhledávání“ Google.

Bezpečnost a manuální akce

 
Nejdůležitějšími problémy, na které byste chtěli ve vašich hlášeních narazit v Google Search Console, mohou být nalezeny v sekci Bezpečnost a manuální akce. Určitě budete chtít být upozorněni, abyste mohli opravit tyto problémy ihned, jak jen to bude možné, neboť by vám mohly způsobit to, že by vás odstranili ze zobrazení ve vyhledávání úplně, dokud nebudou následující problémy opraveny a Google znova zaregistruje vaší stránku jako bezpečnou. (Určitě se vyplatí podívat například na Google penalizace pro tento typ problémů)
 

Odkazy

Google je dobře známý tím, že má internetový vyhledávač, který do hloubky analyzuje internet, začínající hned od těch nejobjemnějších hypertextových odkazů mezi URL. I když je pravda, že odkazy jsou důležité, je příliš jednoduché předpokládat, že by vysoký počet odkazů VŽDYCKY nakopnul vaše hodnocení. I když se správně vyhýbáte kupování odkazů za účelem umělého hodnocení, pravděpodobně najdete spoustu odkazů ve vašem hlášení o odkazech v GSC, protože ekonomie tvorby odkazů, která se točí okolo Google, je skutečně masivní.
 

Stahování a GSC API

 
Stahování z Google Search COnsole budou ohromně neadekvátní pro všechny, kromě těch individuálních praktiků a konzultantů. Zvolte si rozsah vašich dat v rozmezí do šestnácti měsíců historie a stáhněte je v CSV nebo Google Spreadsheet formátu.
 
Velice rychlé CSV může být použito pro import do Excelu, kde může být označeno jako doručitelné pro nějaký specifický účel zainteresovaných subjektů. Ale kromě tohoto typu aplikace si můžete být jisti, že těchto stahování moc nevyužijete, neboť už nyní máte Google Search Console tabulky a grafy. Pravděpodobně budete raději namísto toho používat Search Console Data Studio Connector od Google.
 
Pro pokročilejší uživatele může být Search Console stále dobrým zdrojem dat, ale je mnohem praktičtější dělat určité věci – jako je například sledování vícero účtů pro důležité informace – pokud stahujete tyto data do vašich řídících panelů pro byznys informace nebo pro jinou inkorporaci těchto informací.
 

Google Search Console API verze 3

 
Pokud je to možné, preferuje se napsat aplikace pro tyto daleko pokročilejší účely, a použití Google Search Console API v3 vám může ušetřit spoustu těžké práce. API explorer může být použit v kombinaci s OAuth 2.0 ověřenými prohlížeči, takže nějaká sada metod požadavků vám dovolí objevit nejrůznější užití tlačítek, zaškrtávacích políček a dalších polí a kolonek.
 
API Explorer vám dovolí produkovat JSON odpovědi, což zahrnuje zprávy o chybách, aniž byste potřebovali nastavit separátní Google API console bezpečností heslo. Budete potřebovat heslo pro programový přístup do Google API.
 
Web-facing Explorer generuje REST application POST URL pro přijímání JSON odpovědí, které vám mají pomoci připravit se na větší aplikace. Určitě si budete chtít udržet v3 API dokumentaci při ruce. Níže najdete seznam mezod, implementovaných do Explorer uživatelského rozhraní.
 
Je pěkné, že Explorer produkuje POST požadavky generované z realizace vašeho požadavku. Tohle činí velice jednoduché emulovat, za použití obloučku pro příjem JSON z příkazového řádku, a tohle určitě budete chtít udělat programově. Jakmile získáte API heslo pro ověření vašeho požadavku, můžete napsat POST request URL s funkcí obloučku, nebo je můžete napsat dynamicky do vaší hostující aplikace.
 

Klientské knihovny

 
Pro projekt, který potřebuje integrace daleko větších aplikací jako jsou například BI řídících panelů, Google poskytuje příklad pro Python (nebo Javu) „Hello world! (Ahoj, světe!)“ příkladné aplikace, se kterými můžete začít cvičit s vašimi příkazovým řádkem, jakmile je Python nebo Java klient nainstalován. Naklonujte danou příkladnou aplikaci, zadejte vaše heslo, a modifikujte kód a můžete začít s vaším projektem.
 
Kromě oficiálně uvedených klientských knihoven může rychlé vyhledávání na webu poskytnotu to, co hledáte. Byli jsme schopni najít CRAN distribuovaný R package, který byl nedávno aktualizován pro použití stávající v3 API. Vyzbrojen jak s Pythonem, tak s R referencemi, Data vědec ve vás by měl mít vše, co bude potřebovat pro to, aby byl připraven. A taky nakonec, poněvadž je v3 API REST zdroj, s vašimi API heslem můžete použít prakticky jakýkoliv programátorský jazyk chcete.

Mohlo by se vám líbit...